KADETSKO PH U STOLNOM TENISU

Leo Bernaz u Zagrebu osvojio dvije bronce

0
Najbolji kadeti Leo Bernaz, Petar Zidarić, Ante Kolak i Deni Vale

Stolnotenisač Brovinja Leo Bernaz opravdao je očekivanja i osvojio dvije bronce, pojedinačno te u parovima na kadetskom prvenstvu Hrvatske održanom u Zagrebu.

Sara Bernaz je ostvarila uspjeh već samim plasmanom na prvenstvo, ali nije uspjela iznenaditi bolje suparnice. Jedinu pobjedu ostvarila je u šesnaestini finala mješovitih parova kada su ona i Prekalj (Vrsar) pobijedili požeški par Budimir/Vujasinović.

Leo Bernaz je u mješovitim parovima igrao s Leeloo Han Vukelja, igračicom Aquaestila iz Duge Rese. Iako su postavljeni za druge nositelje zaustavljeni su već u četvrtfinalu. Zanimljivo, je da su u osmini finala na suprotnim stranama stola bili Leo i Sara koja je u paru igrala s Prekaljem (Vrsar).

U kadetskim parovima Bernaz je igrao sa Šargačem (Dugo Selo). Osvojili su broncu nakon pobjeda u osmini finala protiv para  Prekalj/Pulić (Vrsar) 3:0 te u četvrtfinalu protiv Jurić/Terihaj (Maraton/Samobor) 3:1. U polufinalu su poraženi od kasnijih prvaka Hrvatske pulskog para Vale/Zidarić 3:1.

U pojedinačnoj konkurenciji Bernaz je nastavio niz uspješnih nastupa na prvenstvima Hrvatske posljednjih godina. Pobijedio je redom Kulaša (Libertas Dubrovnik), Benkovića (Jaska), Brumnjaka (Opatija) u grupi, zatim u osmini finala Crnoju (Dugo Selo) te u četvrtfinalu Kovačića (Mihovljani). U polufinalu je bolji od njega bio Vale (Pula). Ovim rezultatom Bernaz je zadržao treću poziciju na rang listi najboljih kadeta u Hrvatskoj.

Rezultati:

Kadeti
Leo Bernaz - Luka Kulaš (Libertas Dubrovnik) 3:0 (10, 4, 8)
                   - Leon Benković (Jaska) 3:0 (15, 3, 5)
                   - Marko Brumnjak (Opatija) 3:0 (6, 6, 8)
1/8              - Noa Crnoja(Dugo Selo) 4:1 (8, 4, -11, 5, 2)
1/4              - Arien Kovačić (Mihovljani) 4:0 (9, 5, 13, 9)
1/2              - Deni Vale (Pula) 1:4 (-9, 9, -4, -10, -5)

Parovi kadeti
Leo Bernaz/Benjamin Šargač (Brovinje/Dugo Selo)
1/8       - Emil Prekalj/Paolo Pulić (Vrsar) 3:0 (8, 8, 13)
1/4       - Nikola Jurić/Mateo Terihaj (Maraton/Samobor) 3:2 (7, -11, 8, -6, 11)
1/2       - Deni Vale/Petar Zidarić (Pula) 1:3 (-6, 9, -7, -10)

Mješoviti parovi
Leo Bernaz/ Leeloo Han Vukelja (Brovinje/Aquaestil)
1/8    - Emil Prekalj/Sara Bernaz (Vrsar/Brovinje) 3:1 (3, -7, 4, 10)
1/4    - Matija Volf/Klara Končar (Mihovljani/Bjelovar) 1:3 (-9, -9, 10, -7)

Kadetkinje
Sara Bernaz - Klara Končar (Bjelovar) 0:3 (-2, -5, -5)
                     - Ema Basanić (Pula) 0:3 (-5, -6, -4)
                     - Loreta Mandić (Šibenik) 2:3 (14, -8, -4, 13, -12)
Parovi kadetkinje
Sara Bernaz/Hana Čmelak (Brovinje/Vodovod)
1/16    - Marija Bogović/Karla Ivčić (Malinska/Zagreb) 0:3 (-6, -11, -7)

Sara Bernaz/Emil Prekalj (Brovinje/Vrsar)
1/16     - Luka Budimir/Nera Vujasinović (Požega) 3:2 (7, -14, 7, -10, 6)
1/8       - Leo Bernaz/Leeloo Han Vukelja (Brovinje/Aquaestil) 1:3 (-3, 7, -4, -10) (Pripremila: Valentina Prokić)