Banišić srebrni, Janjić i Klobas brončani

0
Sakura kup
Sakura kup

Bartol Banišić, judaš Ippona osvojio je srebro, a Lucas Janjić i Leona Klobas bronce na Sakura kupu u Svetoj Nedelji na kojem je sudjelovalo 623 natjecatelja i natjecateljica iz 49 klubova iz Hrvatske, Slovenije, BIH i Ukrajine. Bartol Banišić je u kategoriji mlađih kadeta (-55kg) poražen u finalu od Andrije Paripovića (Profectus Samobor), dok je u četvrtfinalu pobijedio Tonija Bujana (Duga Resa) i u polufinalu Mateja Karlovčana (Zagrebačka Judo Škola).

Lucas Janjić je u istoj kategoriji (-46kg) pobijedio je u drugom kolu Luku Jovanovića Lovrića (Vinkovci), dok je poražen od Davida Milanovića (Istra), Roka Tolića (Lotus) i Patrika Firšta (Panda Pušća). Leona Klobas broncu je osvojila u kategoriji curica U12 (-52kg) nakon što je pobijedila Josipu Tabar (Bura), a poraze je doživjela od Nikoline Ilić (Istarski borac Pula), Klare Križanić (Panda Zagreb) i Leone Butković (Zagrebačka Judo Škola). Lana Rajković (U12, -28kg) i Luna Zahtila (U16, -63kg) završile su sedme, dok preostali natjecatelji Ippona nisu ostvarili plasman. (Pripremila: Valentina Prokić)