Marino Lalović osvojio srebro na Sakura kupu u Svetoj Nedelji

1
Marino Lalović

Marino Lalović, član Judo kluba Meto, osvojio je srebrnu medalju na 13. Sakura kupu u Sv. Nedelji u kategoriji „Adapted“, kategoriji u kojoj nastupaju natjecatelji s poteškoćama u razvoju. Lalović je prvu borbu izgubio, a zatim dvije pobijedio. Njegov trener je Dino Aličajić.

U ovoj kategoriji, prvi put uvrštenoj u Sakura kup, natjecala su se 73 natjecatelja iz sedam zemalja. Ukupno je nastupilo 670 mladih judaša iz  50 klubova iz  Hrvatske, Slovenije i BiH.

Iz JK Meto poručuju da je za osobe s invaliditetom ovo sjajan način da se judoke povežu na međunarodnoj razini i uče jedni od drugih te da su Dino i Marino naučili puno od trenera iz Nizozemske, Slovenije, Engleske, Češke,  sve u  cilju pokazivanja da se svatko tko hoće može baviti ovim sportom. (R. M.)