Prvenstvo u low kicku

Ivana Kruneš prvakinja Hrvatske, Ana Kruneš viceprvakinja

0
Ivana i Ana Kruneš

Ivana Kruneš, članica KBK Budokai Labin, nova je državna prvakinja u low kicku u kategoriji mlađih juniorki. Naslov je osvojila 20. travnja u Osijeku gdje je organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i kickboxing kluba „Sveti duh“ održano Prvenstvo Hrvatske u low kicku za juniore i seniore.

Low kick je disciplina kickboxinga koja se odvija u ringu s punim udarcima te udarcima u noge.

Labinski su natjecatelji na prvenstvu osvojili četiri medalje od kojih  jedno zlato, jedno  srebro i dvije bronce. Srebrnu medalju, odnosno naslov viceprvakinje u kategoriji do 40 kilograma, osvojila je Ana KrunešVictoria Pekas se dobro snašla u kategoriji do 60 kilograma, ali je u borbi za finale poražena je od državne prvakinje, pa je  osvojila broncu. Alicja Maria Mikuljan je ove godine prešla u kategoriju seniorki do 52 kilograma, a u borbi za finale susrela se s 11 godina starijom šampionkom, višestrukom državnom prvakinjom, pa se zadovoljila broncom.

Na natjecanju su bila prijavljena  34  kickboxing kluba s 137 natjecatelja.

Do sada su natjecatelji labinskog kluba na Prvenstvima Hrvatske u ovoj godini osvojili 29 medalja od kojih je pet zlata, 14 srebra i 10 bronci.