Početkom travnja izložba o ljudima Labinštine na Titanicu i Carpathiji
U prostorijama Zajednice Talijana „Giuseppina Martinuzzi“ u Labinu 3. travnja s početkom u 18 sati otvara se intrigantna izložba o najpoznatijoj pomorskoj tragediji moderne povijesti koja i nakon 114 godina fascinira svijet.
Saznajte nevjerojatne priče o trideset hrvatskih putnika s Titanica, ali i o osamdeset i četiri hrabra hrvatska člana posade Carpathie koji su sudjelovali u povijesnom spašavanju preživjelih.
Ova izložba ima i snažan lokalni pečat – među posadom Carpathie koja je pritekla u pomoć unesrećenima bilo je i tridesetak pomoraca s područja Labinštine, čija imena i hrabrost zaslužuju biti otrgnuti zaboravu.
Izložba ostaje otvorena do 16. travnja. Dođite i otkrijte veliku ulogu koju su naši ljudi imali u ovoj svjetskoj priči!
Organizatori izložbe su Fabio Juričić i Daniel Mohorović, praunuci Jakova Kranjca, člana posade Carpathie.
