OSMINA FINALA KUPA ISTRE

Rudar, Iskra i Potpićan-Učka 72 ispali

0
Dajla uspješnija u Vinežu

Nogometaši Rudara, Potpićna-Učke 72 i Iskre ispali su u osmini finala Kupa Istre. Trećeligaš Rudara doživio je možda i najbolniji poraz u proljetnom dijelu, obzirom da su od drugoplasiranog četvrtoligaša Banjola primili čak pet golova. Kovari su tako produžili post od golova na 450 minuta. Posljednji puta su tresli mrežu u dvoboju s Kraljevicom 2. ožujka. Trener Franko Čupić trebat će dobro prodrmati momčad, koju već za četiri dana očekuje težak domaći ispit protiv ranjenog Rovinja.

Pazinka-Pazin je u drugom dijelu utakmice riješila pitanje pobjednika na Dumbrovi. U razmaku od 11 minuta Funčić i Prenc odveli su goste do dva gola razlike, a potom j u sudačkoj nadoknadi Funčić potvrdio pobjedu, dok je za domaće smanjio kapetan Braušić.

Nogometaši Iskre odigrali su 2:2, da bi potom ispali nakon jedanaesteraca od Dajle. U 87. minuti Zakomac je donio Iskri izjednačenje i produžio nadu u prolaz, no gosti su bili uspješniji s bijele točke.

Banjole – Rudar 5:0 (2:0)

Stadion: Prematinka. Gledatelja: 50. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani). Pomoćnici: Krčalić (Radmani) i Kukić (Pula). Strijelci: 1:0 Luchesi (11), 2:0 Ivanošić (28), 3:0 Miškulin (73), 4:0 Miškulin (75), 5:0 Gerlič (84). Žuti kartoni: Filipović (Banjole), Golja (Rudar).

BANJOLE: Tepšić, Hrelja (58 Medvid, 69 Gerlič), Hoxha, Salihović, Filipović, Luchesi (46 Kunić), Hairlahović, Antanasković, Ivanošić (58 Milutinović), Jukan (46 Miškulin), Vujica (75 Zohil).

RUDAR: Bašić, Načinović (64 Movrić), Božičević, Golja, Martić, Macan, Juričić, Licul (60 Čenaj), Karić, Udovičić (46 Mohorović), Salihović (46 Krištofić).

Potpićan-Učka 72 – Pazinka-Pazin 1:3 (0:0)

Stadion: Dumbrova. Gledatelja: 70. Sudac: Sandi Orbanić (Žminj). Pomoćnici: Pavlović (Rovinjsko Selo) i Belavić (Salakovci). Strijelci: 0:1 Funčić (56), 0:2 Prenc (67), 1:2 Braušić (90), 1:3 Funčić (90+2). Žuti karton: Škrgat (Pazinka-Pazin).

POTPIĆAN-UČKA 72: Smilović, R. Celić, Putinja, Burul, Simić (85 Ružić), M. Celić (62 Pincin), Čule, Paliska (41 Juran), Gržanić (70 A. Fornažar), Lazarić (Braušić), S. Fornažar.

PAZINKA-PAZIN: Mendiković, Rojnić, Pauletić, Škrgat (58 Tanković), Pavat (58 Dušić), Šaina (58 Maružin), Prenc (75 Brajković), Ivetac (75 Pauletić), Milovan, Funčić, Rabar (75 Marečić).

Iskra – Dajla 2:4-11m (1:1, 2:2)

Stadion: Vinež. Gledatelja: 77. Sudac: Boris Vitasović (Filipana). Pomoćnici: Šekuljica (Pula) i Baf (Fažana). Strijelci: 1:0 N. Krasnići (22), 1:1 Najhart (31), 1:2 Gržetić (60), 2:2 Zakomac (87). Žuti kartoni: Kujraković, Imširović, Licul (Iskra), Mujanović, Jalušić, Bašić (Dajla).

ISKRA: Todorović, Kujraković, Trumić, Lazarić, A. L. Krasnići (70 Zukić), Imširović, Bembić (82 Zakomac), N. Krasnići (64 Murtić), Mehić, Alić, Licul (64 Begović).

DAJLA: Novaković, Najhart, Mujanović, Gržetić, Čuk, Ferenac (67 Jugovac), Jalušić (46 Šoškić), Stojić (46 Matošević), Bučić, Ribić, Bašić (71 Petrović).

(Tekst i slika: Valentina Prokić)