Jedinstvo Omladinac i Raša 1938 remizirali u neizvjesnom susjedskom derbiju

Piše: Valentina Prokić

05.10.2024 - 23:02
Remi Jedinstva Omladinac i Raše 1938 u tvrdoj utakmici

Nogometaši Jedinstva Omladinac i Raše 1938 podijelili su bodove odigravši 3:3 u susjedskom derbiju petog kola Treće ŽNLI jug. Iako su gosti poveli odmah u prvoj minuti golom Amara Pozderovića, Nedešćani su se odmah vratili u utakmicu zahvaljujući Karlu Peršiću, a potom i Dini Benaziću koji je u završnici prvog dijela doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1.

Gosti su uspjeli izjednačiti iz jedanaesterca kojega je realizirao Elvedin Mulavdić, a potom i još jednom povesti u 89. minuti golom Mattea Sablje. No, Jedinstvo Omladinac do boda dolazi u osmoj minuti sudačke nadoknade preko Karla Kozića koji je bio precizan s bijele točke.

Prema viđenom podjela bodova na kraju je i najrealnija, domaćim nogometašima pripalo je prvo, a gostima drugo poluvrijeme.

Utakmica je bila čvrsta i borbena, a iako je obilovala kartonima, obje su momčadi pružile dobru igru te su derbi učinile neizvjesnim i zanimljivim. Nedešćani su i dalje vodeća momčad na ljestvici.

Zapisnik utakmice Jedinstvo Omladinac - Raša 1938 3:3 (2:1) pogledajte OVDJE